O NAS
21526
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21526,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.0.9,woocommerce-no-js,select-theme-ver-5.1.6,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

O NAS

 

Warszawa jest nie tylko naszym domem, to także #ichmiasto!

Akademia Dzikiej Ochoty we współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy startuje z cyklem przyrodniczym ICH MIASTO. To pierwszy tak duży projekt promujący przyrodę warszawskich parków, na który złożą się spacery, wycieczki rowerowe, poranne słuchanie ptaków, współpraca ze szkołami, konkurs i wystawa fotograficzna, materiały video, a na koniec Wielka Niespodzianka.

Co roku w stolicy można obserwować przeszło dwieście gatunków ptaków, tysiące owadów, roślin i grzybów. Każdy kawałek ziemi tętni dzikim życiem. W parkach, na zielonych podwórkach, a nawet pomiędzy płytami chodnikowymi toczą się fascynujące historie. Warszawa jest nie tylko naszym domem, to także #ichmiasto.
Jako grupa naukowców, przyrodników i aktywistów ekologicznych chcemy opowiadać o szczególnej, często niedocenianej i niedostrzeganej przyrodzie miasta. Z zamiłowania do tutejszych zwierząt, owadów i roślin powstał edukacyjny cykl ICH MIASTO, który realizujemy z warszawskim Zarządem Zieleni.
W ciągu kilku najbliższych miesięcy spróbujmy zaprzyjaźnić się z naszymi dzikimi sąsiadami, poznamy ich zwyczaje, będziemy podziwiać ich zaradność i to jak świetnie sobie radzą w świecie stworzonym przez człowieka.
Zapraszamy na bezpłatny cykl ICH MIASTO, czyli na 30 spacerów, wśród których oprowadzimy Was po warszawskich parkach (m.in. po Polu Mokotowskim, Parku Skaryszewskim im. Ignacego Jana Paderewskiego, Ogrodzie Saskim i wielu innych), zrobimy rowerowy objazd, nad najciekawsze zakątki Wisły (rowery zapewnia miasto) oraz wsłuchamy się w poranne trele i śpiewy naszych ptasich sąsiadów.

 

WEŹ UDZIAŁ