Stanisław Łubieński
Stanisław Łubieński
Pisarz, dziennikarz, z zamiłowania przyrodnik. Pisze regularnie do „Tygodnika Powszechnego” i „Dwutygodnika”. Autor dwóch książek – reportażu historycznego Pirat stepowy i zbioru esejów Dwanaście srok za ogon poświęconych ludziom i ptakom. Książka otrzymała m.in. Nagrodę Nike Czytelników 2017. Prowadzi bloga Dzika Ochota, od kilku lat podczas spacerów pokazuje warszawiakom dzikszą stronę ich miasta.
Igor Siedlecki
Edukator przyrodniczy z wieloletnim doświadczeniem, wyspecjalizowany w tematach ekologicznych, entomologicznych i mykologicznych. Doktorant na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, realizujący projekt dotyczący badania symbiozy mrówek i grzybów w Zakładzie Filogenetyki Molekularnej i Ewolucji. Lubi przyglądać się otaczającej przyrodzie i zastanawiać się dlaczego wygląda właśnie tak, a nie inaczej.
Hanna Michoń
Absolwentka studiów I stopnia na kierunku leśnictwo (SGGW), w ramach pracy dyplomowej zaprojektowałam i przeprowadziłam warsztaty dla młodzieży z zakresu leśnych roślin jadalnych. Autorka bloga Jak ugryźć las. Regularnie prowadzi zajęcia poświęcone nauce rozpoznawania i współczesnym możliwościom wykorzystania dzikich roślin jadalnych, jak również zastosowaniu tych gatunków pod względem kulinarnym i leczniczym w XVII-wiecznej Polsce.
Marcin Siuchno
Marcin Siuchno ekspert ornitolog, aktualnie współwłaściciel firmy Totemownia.pl. Absolwent Wydziału Biologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Od 7 lat zajmuje się zawodowo edukacją dzieci i młodzieży i wykonywaniem ekspertyz ornitologicznych. Przez 4 lata pracował, jako nauczyciel przyrody i wychowawca w Niepublicznej Integracyjnej Szkole Podstawowej w Mysiadle. Cztery lata pracował w Stowarzyszeniu
Paulina Organiściak-Kwiatkowska
z wykształcenia biolog, ornitolog. Studiowała biologię w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W pracach dyplomowych skupiła się na badaniach populacji dzięciołów i kowalików w wybranych parkach Warszawy. Od ponad 5 lat zajmuje się edukacją przyrodniczą dzieci i dorosłych. Uwielbia parki miejskie, które stanowią niezwykle istotny element dla wszystkich organizmów żywych w dużym mieście, jakim jest Warszawa.
Michał Walesiak
Zawodowy nauczyciel biologii. Pracę w edukacji łączy z pracą naukową w zakresie ekologii, która jest jego jego prawdziwą pasją. Biolog podróżnik – opiekował się nietoperzami w Instytucie Biologii Ssaków w Białowieży, odkrywał Biebrzańskie torfowiska, badał siedliska skorpionów na Madagaskarze i kukułki na Nowej Kaledonii. Obecnie zajmuje się wpływem miasta na sikory